| ရရှိနိုင်မှု နှင့်အတူ အလိုအလျောက် အစာကျွေးသော CNC သားရေဖြတ်စက် | |
|---|---|
SL1825AL
SLCNC
ထိရောက်မှုမရှိသော လက်ဖြင့် အစာကျွေးခြင်း၊ တသမတ်တည်း ဖြတ်တောက်ခြင်း တိကျခြင်းနှင့် ပြင်းထန်သော ပစ္စည်းစွန့်ပစ်ခြင်းတို့ကြောင့် သင်သည် ချုပ်နှောင်ထားဆဲလား။ ကျွန်ုပ်တို့၏ အလိုအလျောက် သားရေ လည်ပတ်နေသော ဓားဖြတ်စက်သည် အပြည့်အဝ ပေါင်းစပ်ထားသော အလိုအလျောက် အစာကျွေးသည့် စနစ်ပါရှိသော၊ ဤအရေးကြီးသော နာကျင်မှုများကို တိုက်ရိုက်ဖြေရှင်းပေးပါသည်။ သင့်အလုပ်ရုံဆွေးနွေးပွဲကို 'လက်စွဲမှီခိုမှု' ၏အခြေအနေမှ 'တိကျသောအလိုအလျောက်လုပ်ဆောင်ခြင်း သို့ပြောင်းရန် အချိန်တန်ပြီ။'
သမားရိုးကျ သားရေပြုပြင်ခြင်းတွင်၊ ဖြတ်တောက်ခြင်းအဆင့်သည် မကြာခဏဆိုသလို အကြီးမားဆုံးသော ပိတ်ဆို့ခြင်းဖြစ်ပြီး သိသာထင်ရှားသော လျှို့ဝှက်ကုန်ကျစရိတ်များကို ဖြစ်ပေါ်စေသည်။
1. မြင့်မားသော စွန့်ပစ်ပစ္စည်း- လက်ဖြင့် အသိုက်ပြုလုပ်ခြင်းသည် အော်ပရေတာ အတွေ့အကြုံအပေါ်တွင် ကြီးမားစွာ မှီခိုနေပြီး အကောင်းဆုံးသော အပြင်အဆင်များကို ရရှိရန် မကြာခဏ ပျက်ကွက်ပါသည်။ နေရာချထားခြင်းဆိုင်ရာ အမှားအယွင်းများနှင့် ပေါင်းစပ်လိုက်ခြင်းဖြင့်၊ ၎င်းသည် ထုတ်လုပ်သူတိုင်းအတွက် ကြီးမားသော ခေါင်းကိုက်မှုတစ်ခုဖြစ်သည့် ပစ္စည်းအသုံးချမှုနည်းပါးစေသည်။
2. မြင့်မားပြီး မြင့်တက်လာသော အလုပ်သမား ကုန်ကျစရိတ်- လက်ဖြတ်တောက်ခြင်းသည် နှေးကွေးပြီး လူကိုယ်တိုင် ကြိုးစားအားထုတ်မှု များစွာ လိုအပ်ပါသည်။ ကျွမ်းကျင်လုပ်သားများအတွက် လုပ်ခလစာများ တစ်နှစ်ထက်တစ်နှစ် တိုးမြင့်လာသဖြင့် လုပ်အားခများသည် သင်၏လုပ်ငန်းလည်ပတ်မှုကုန်ကျစရိတ်ကို တိုးမြင့်စေပြီး စားနပ်ရိက္ခာကို အနားသတ်အဖြစ်သို့ တွန်းပို့ပေးပါသည်။
3. တိကျမှုနှင့် မကိုက်ညီသော တိကျမှု- အတွေ့အကြုံရှိ အလုပ်သမားများပင်လျှင် သေးငယ်သော နေရာချထားမှု အမှားအယွင်းများကို 1-2 မီလီမီတာအထိ ပြုလုပ်လေ့ရှိသည်။ အိတ်များနှင့် ဖိနပ်များကဲ့သို့ ကုန်ပစ္စည်းများအတွက် တိကျမှုအရေးကြီးပါက၊ ဤစာရွက်များသည် မလိုက်ဖက်ညီသော အစိတ်အပိုင်းများ၊ အပိုင်းအစများ ပိုမိုမြင့်မားလာပြီး အရည်အသွေးတွင် သိသာထင်ရှားစွာ ကျဆင်းသွားနိုင်သည်။
4. ထိရောက်မှုမရှိသော အလုပ်အသွားအလာ- ခြေရာခံပုံစံများ၊ ပုံစံများကို နေရာချထားခြင်းနှင့် ဓား သို့မဟုတ် ညှပ်များဖြင့် ဖြတ်ခြင်း၏ လက်စွဲလုပ်ငန်းစဉ်သည် အဆင့်များစွာရှိပြီး အလွန်နှေးကွေးသောကြောင့် သင့်ထုတ်လုပ်မှုလိုင်းတစ်ခုလုံးကို ကြီးမားသော ဆွဲငင်အားဖြစ်စေသည်။
ဤစက်၏ စစ်မှန်သော စွမ်းအားသည် ၎င်း၏ အလိုအလျောက် အစာကျွေးသည့် ပိုက်လိုင်းစားပွဲပေါ်တွင် တည်ရှိသည်။ ၎င်းသည် အစာကျွေးသည့်ကိရိယာတစ်ခုမျှသာ မဟုတ်ပါ။ ၎င်းသည် သင်၏သားရေဖြင့်လုပ်ဆောင်သည့်လုပ်ငန်းအသွားအလာတွင် အဆုံးမှအဆုံးထိထိရောက်မှုရှိသောသော့ဖွင့်ရန်သော့ချက်ဖြစ်သည်။
1. အလုပ်သမားစရိတ်သက်သာရန်အတွက် အပြည့်အဝ အလိုအလျောက်ဖြတ်တောက်ခြင်း။
Conveyor worktable သည် လှိမ့်ထားသောသားရေအမျိုးအစားအားလုံးနှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုနိုင်ပြီး လက်ဖြင့်ဆွဲခြင်းနှင့် ဖြန့်ခြင်းတို့ကို မလိုအပ်ဘဲ ဖယ်ရှားပေးပါသည်။ စနစ်သည် CAD ဖိုင်များကို အကောင်းဆုံးဖြတ်တောက်ခြင်းလမ်းကြောင်းအဖြစ်သို့ ပြောင်းလဲပေးကာ အစာကျွေးခြင်းနှင့် ဖြတ်ခြင်းနှစ်မျိုးလုံးကို servo-driven တိကျမှုဖြင့် လုပ်ဆောင်သည်။ လုပ်ငန်းစဉ်တစ်ခုလုံးသည် လည်ပတ်နေစဉ်အတွင်း လက်ဖြင့်ဝင်ရောက်စွက်ဖက်မှု လုံးဝလိုအပ်ပါသည်။
2. အများဆုံးဖြတ်သန်းမှုအတွက် အဆက်မပြတ်၊ မရပ်တန့်နိုင်သောဖြတ်တောက်ခြင်း။ စနစ်တွင် 'roll continuation' လုပ်ဆောင်ချက်ပါရှိပါသည်။ အလုပ်စားပွဲပေါ်ရှိ အပိုင်းကို ဖြတ်တောက်လိုက်သည်နှင့် နောက်လုပ်ငန်းကို ချက်ချင်းစတင်ရန် ဖြတ်တောက်သည့်နေရာသို့ ဆွဲတင်သည့် ပို့ဆောင်သူသည် ပစ္စည်းကို အလိုအလျောက် မြှင့်တင်ပေးသည်။ ချောမွေ့မှုမရှိသော အလုပ်အသွားအလာသည် စာရွက်များကြားတွင် လုံးဝစက်ရပ်သွားခြင်းကို ဆိုလိုပြီး အလုံးစုံစွမ်းဆောင်ရည်ကို သိသိသာသာ မြှင့်တင်ပေးပါသည်။ |
|
3. ပြီးပြည့်စုံသော အပြီးသတ်ရန်အတွက် ကြိမ်နှုန်းမြင့် တုန်ခါနေသောဓား
ကျွန်ုပ်တို့၏ ကြိမ်နှုန်းမြင့် ဓါးသည် အပူမထုတ်ဘဲ သားရေကို ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအရ ဖြတ်တောက်ပေးကာ လေဆာဖြင့် လောင်ကျွမ်းသော သို့မဟုတ် မာကျောသော အစွန်းများကို ကာကွယ်ပေးသည်။ ရလဒ်သည် အလယ်တန်းဖြတ်တောက်ရန် လိုအပ်မှုကို ဖယ်ရှားပေးသည့် burrs မပါသော သန့်ရှင်းသပ်ရပ်သော ချောမွေ့သော ဖြတ်တောက်မှုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် အဆင့်မြင့် ဖိနပ်အပါးများ၊ အိတ်များနှင့် ပရိဘောဂများအတွက် စံပြဖြစ်သည်။
4. ပစ္စည်းများသိမ်းဆည်းရန် ဉာဏ်ရည်ဉာဏ်သွေး သိုက် ပါဝင်သောဆော့ဖ်ဝဲလ်တွင် အစွမ်းထက်သော အလိုအလျောက် nesting လုပ်ဆောင်ချက်ပါရှိသည်။ ၎င်းသည် ပစ္စည်းအတိုင်းအတာများကို ပိုင်းခြားစိတ်ဖြာပြီး သင်၏ဖြတ်တောက်ထားသောအပိုင်းများ၏ အပြင်အဆင်ကို အကောင်းဆုံးဖြစ်အောင်ပြုလုပ်ကာ ပစ္စည်းအသုံးပြုမှုကို အမြင့်ဆုံးဖြစ်စေသည်။ ၎င်းသည် စက်မှုလုပ်ငန်း၏ အကြီးမားဆုံးစိန်ခေါ်မှုကို တိုက်ရိုက်ဖြေရှင်းသည်- ပစ္စည်းအထွက်နှုန်းနည်းသည်။ |
|
5. ရိုးရှင်းပြီး အသုံးပြုရလွယ်ကူသော လုပ်ဆောင်ချက်
အလိုအလျောက် CNC စနစ်သည် ကျွမ်းကျင်ရန် မယုံနိုင်လောက်အောင် လွယ်ကူသည်။ ၎င်းသည် ပုံမှန်ဒီဇိုင်းဖိုင်များ (DXF၊ AI၊ SVG စသည်ဖြင့်) ၏ တိုက်ရိုက်တင်သွင်းမှုကို ပံ့ပိုးပေးသည်။ လုပ်သားအသစ်တစ်ဦးသည် စက်ကို တစ်နာရီအတွင်း အမှီအခိုကင်းစွာ လည်ပတ်နိုင်ရန် လေ့ကျင့်သင်ကြားနိုင်သည်—အထူးပြုနည်းပညာဆိုင်ရာ နောက်ခံမလိုအပ်ပါ။
6. လျှော့ချထိန်းသိမ်းမှုအတွက် တာရှည်ခံဆောက်လုပ်ခြင်း။
စက်ဘောင်ကို နောက်ဆုံးအထိ တည်ဆောက်ထားပြီး အကြီးစား ဂဟေဆော်ထားသော သံမဏိဖြင့် တည်ဆောက်ထားသည်။ ၎င်းကို ယုံကြည်စိတ်ချရသော ဂျပန်ဆားဗိုမော်တာများနှင့် တိကျမှုမြင့်မားသော linear guide ရထားလမ်းနှင့် rack ဂီယာစနစ်တို့ဖြင့် မောင်းနှင်ထားသည်။ တန်စတင်စတီးလ်ဓါးသွားများသည် ထူးခြားသောကြာရှည်ခံမှုကို ပေးစွမ်းသည်။ ဤခိုင်မာသော အင်ဂျင်နီယာသည် အလွန်ကောင်းမွန်သော ယုံကြည်စိတ်ချရမှု၊ ချို့ယွင်းမှုနှုန်း နည်းပါးပြီး ရေရှည်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုစရိတ်အနည်းငယ်ကို သေချာစေသည်။
ကျွန်ုပ်တို့၏ အလိုအလျောက် အစာကျွေးသော သားရေဖြတ်စက်သည် တိကျမှု၊ ထိရောက်မှု၊ နှင့် ပစ္စည်းအသုံးပြုမှု အရေးပါသည့် လုပ်ငန်းများတွင် ပြီးပြည့်စုံသော သင့်လျော်သည်-
ဖိနပ်လုပ်ငန်း- ဖိနပ်၏နောက်ဆုံးအတိုင်းအတာနှင့် အတိအကျကိုက်ညီသည့် အပေါ်ပိုင်း၊ အတွင်းခံများနှင့် လျှာများကို ဖြတ်တောက်ပြီး 'မအချိုးမညီသောအတွဲများ' ၏ ဘုံလက်ဖြင့်ဖြတ်တောက်ခြင်းပြဿနာကို ဖြေရှင်းပေးသည်။
အိတ်နှင့် ခရီးဆောင်အိတ်လုပ်ငန်း- ကိုယ်ထည်ပြားများ၊ အနားသပ်များနှင့် ဟာ့ဒ်ဝဲအပေါက်များကို ပြီးပြည့်စုံစွာ ဖြတ်တောက်ပါ။ ကွေးကောက်ထားသော gussets နှင့် trapezoidal dividers များကဲ့သို့ ရှုပ်ထွေးပြီး ပုံမှန်မဟုတ်သော ပုံသဏ္ဍာန်များကို ခက်ခက်ခဲခဲ ကိုင်တွယ်ပါ။
သားရေပစ္စည်းလုပ်ငန်း- သားရေ၏ သဘာဝဆန်သော ခိုင်မာမှုကို ထိန်းသိမ်းထားစဉ် ပိုက်ဆံအိတ်များ၊ ခါးပတ်များနှင့် ဂျာနယ်ကာဗာများကို စီမံဆောင်ရွက်ကာ နောက်ဆုံးထုတ်ကုန်၏ ပရီမီယံခံစားချက်ကို မြှင့်တင်ပေးသည်။
မော်တော်ကားအတွင်းခန်းလုပ်ငန်း- ကားထိုင်ခုံများနှင့် စတီယာရင်ဘီးကာဗာများအတွက် စစ်မှန်သောသားရေကို ဖြတ်တောက်ပြီး သာလွန်ကောင်းမွန်သော အံဝင်ခွင်ကျဖြစ်စေရန်အတွက် ရှုပ်ထွေးသောကွေးညွှတ်သောမျက်နှာပြင်များကို စုံလင်စွာလိုက်ဖက်ပါသည်။
| Parameter | တန်ဖိုး |
|---|---|
| မော်ဒယ် | SL1825AL |
| လုပ်ငန်းခွင် | 1800mm x 2500mm |
| အမြင့်ဆုံးဖြတ်တောက်မှုမြန်နှုန်း | ≤1800mm/s |
| အလုပ်စားပွဲ | အလိုအလျောက်အစာကျွေးခြင်း Conveyor ဇယား |
| ထိန်းချုပ်မုဒ် | CAM |
| Fixation နည်းလမ်း | ဖုန်စုပ်စက် |
| စုစုပေါင်းအလေးချိန် | 1300 ကီလိုဂရမ် |
| ပါဝင်တဲ့ Software လေးပါ။ | စက်ထိန်းချုပ်မှုနှင့် အလိုအလျောက် Nesting ဆော့ဖ်ဝဲလ် |
| ဖိုင်ဖော်မတ်ပံ့ပိုးမှု | AutoCAD၊ AI၊ CorelDraw၊ Inkscape စသဖြင့် |
| ဖြတ်တောက်ခြင်း သည်းခံခြင်း။ | ±0.1mm |
| Max Cutting Thickness | ≤40mm |
| ရနိုင်သော ကိရိယာများ | Oscillating Knife၊ Punching Tools၊ Marking Pen |
| သက်ဆိုင်သောပစ္စည်းများ | စစ်မှန်သောသားရေနှင့် Synthetic Leather (အလိပ်များ) |
| ဘေးကင်းရေး ကိရိယာများ | အရေးပေါ်ရပ်တန့်မှုများ၊ တိုက်မှုဆန့်ကျင်စနစ်၊ အနီအောက်ရောင်ခြည်အာရုံခံကိရိယာများ |
| Drive စနစ် | ဂျပန်ဆားဗိုမော်တာများ၊ ထိုင်ဝမ်လမ်းညွန် မီးရထားများနှင့် Rack |
| ဓာတ်အား | 220V/380V ±10%, 50/60HZ |
| အာမခံ | ၃ နှစ် |
| အဆင့်သတ်မှတ်ပါဝါ | 11KW |
ပိုမိုအကျိုးရှိသော အနာဂတ်ဆီသို့ နောက်တစ်ဆင့်တက်လှမ်းပါ။ သင်၏ အထူးကမ်းလှမ်းချက်ကို တောင်းဆိုရန် ယနေ့ ကျွန်ုပ်တို့ထံ ဆက်သွယ်ပါ-
✅ အခမဲ့နမူနာဖြတ်တောက်ခြင်း- သင့်သားရေနှင့် သင့်ဒီဇိုင်းဖိုင်များကို ကျွန်ုပ်တို့ထံ ပေးပို့ပါ။ စက်၏မယုံကြည်နိုင်လောက်အောင်တိကျမှုကိုပြသရန် အခမဲ့နမူနာဖြတ်တောက်ခြင်းဝန်ဆောင်မှုကို ပေးပါမည်။
✅ အခမဲ့ ဆက်စပ်ပစ္စည်းများ ပက်ကေ့ချ်- အပိုဓါးများ၊ ဓါးကိုင်ဆောင်သူများ၊ ကန့်သတ်ခလုတ်များနှင့် ဆလိုက်ဒါများ အပါအဝင် အခမဲ့လက်ဆောင် ပက်ကေ့ချ်ကို ရယူလိုက်ပါ။
✅ အဆင့်မြှင့်ထားသော အာမခံ- ယခုမှာယူပြီး 3 နှစ်အပြည့် စက်အာမခံ နှင့် တစ်သက်တာ နည်းပညာပိုင်းဆိုင်ရာ ပံ့ပိုးမှုတို့ကို ရယူခံစားလိုက်ပါ။
သင်၏အခမဲ့စျေးနှုန်းကိုတောင်းဆိုပါ။
CNC Gasket ဖြတ်တောက်ခြင်းစက်ကို ရွေးချယ်ရန်အတွက် ထိပ်တန်းမေးခွန်း ၁၀ ခု
Carbon Fiber Fiberglass Prepreg Cutting Machine ဘယ်လိုအလုပ်လုပ်သလဲ။
SLCNC PET Felt Acoustic Panel Cutting Machine ၏ အားသာချက်များ
PET သည် Acoustic Panel Cutting Machine အလုပ်လုပ်ပုံကို ခံစားရသည်။
SLCNC CNC Gasket ဖြတ်တောက်ခြင်းစက်ကို ဘာကြောင့်ရွေးချယ်တာလဲ။