| Te waatea: | |
|---|---|
SL1825AL
SLCNC
Kei te pupuri tonu koe na te koretake o te whangai a-ringa, te tika o te tapahi, me te ururua rawa? Ko ta matou Miihini Tapahi Hiako Oscillating Knife Miihini, e whakaatu ana i te punaha whangai-aunoa kua whakauruhia, ka whakaoti tika i enei tohu mamae nui. Kua tae ki te wa ki te whakawhiti i to awheawhe mai i te ahua o te 'whakawhirinaki a-ringa' ki tetahi o te 'aunoatanga tika. '
I roto i te tukatuka hiako tuku iho, ko te waahi tapahi ko te nuinga o te waahi pounamu nui, e arai ana ki nga utu huna nui.
1. Te Runga Rawa Rawa: Ko te kohanga a-ringa e whakawhirinaki nui ana ki te wheako o te kaiwhakahaere me te kore e tutuki i nga whakatakotoranga tino pai. Ka honoa me nga hapa tuunga, ka iti te whakamahi rawa—he mahunga nui mo ia kaihanga.
2. Te Utu Mahi Nui me te Kake: He puhoi te tapahi ringa me te whakapau kaha a-ringa. Na nga utu mo nga kaimahi mohio e piki ana i ia tau, ka piki haere nga utu mo nga mahi mahi me te kai ki nga tawhē.
3. He iti me te kore riterite: Ahakoa nga kaimahi mohio he maha nga hapa tuunga iti o te 1–2 mm. Mo nga hua penei i nga peeke me nga hu, he mea nui te tika, ka taea e enei paheke te paheke i nga waahanga, te piki ake o nga reeti mokemoke, me te paheketanga o te kounga.
4. Rerenga Mahi Kore: Ko te mahinga a-ringa mo te whai tauira, te whakatakoto tauira, me te tapahi ki te maripi, kutikuti ranei he maha nga hikoi me te tino puhoi, ka puta he toia nui ki runga i to raina whakaputa katoa.
Ko te mana pono o tenei miihini kei roto i tana tepu kawe kai aunoa. Ehara tenei i te taputapu whangai noa; koinei te mea matua ki te iriti i te pai o te mutunga-ki-mutunga i roto i to rerengamahi tukatuka hiako.
1. Tapahi Aunoa mo te iti ake o nga utu Reipa
He hototahi te tepu mahi kawe ki nga momo hiako hurihuri katoa, ka whakakore i te hiahia mo te toia a-ringa me te horahanga. Ka huri te punaha i nga konae CAD ki te ara tapahi pai, te whakahaere i te whangai me te tapahi me te tika o te mahi a te servo. Ko te tukanga katoa e kore e wawaohia a-ringa i te wa e mahi ana.
2. Tonu, Kare e taea te tapahi mo te Putanga Morahi Kei te punaha he mahi 'te haere tonu o te pukapuka'. Ina tapahia te waahanga o te tepu mahi, ka ahu whakamua aunoa te kaikawe i nga rawa, ka toia te waahanga e whai ake nei ki te waahi tapahi kia timata tonu te mahi. Ko tenei rerenga mahi maamaa ko te kore o te wa heke i waenga i nga rau, ka tino whakanui ake i te pai katoa. |
|
3. Naipi Oscillating Teitei mo te Whakaoti Tino
Ka tapahia e ta maatau mata tere te hiako me te kore e wera, ka aukati i te wera, te whakapakeke ranei o nga taha e rite ana ki nga laser. Ko te hua he tino maeneene, he tapatapahi ma, kaore he pupuhi, ka whakakore i te hiahia mo te tapahi tuarua. He pai mo nga hu o runga, nga putea, me nga taonga.
4. Kohanga Maramarama hei Tiaki Rawa Kei roto i te raupaparorohiko he mahinga kohanga aunoa kaha. Ka tātarihia te rahi o nga rawa me te arotau i te whakatakotoranga o o waahanga tapahi, me te whakanui i te whakamahinga rawa. Ka whakatau tika tenei i te wero nui rawa atu o te umanga: he iti rawa nga hua. |
|
5. Maamaa, Mahinga Maama-kaiwhakamahi
Ko te punaha CNC aunoa he tino ngawari ki te mohio. Ka tautokohia te kawemai tika o nga konae hoahoa paerewa (DXF, AI, SVG, me etahi atu). Ka taea te whakangungu tetahi kaimahi hou ki te whakahaere takitahi i te miihini i roto noa i te haora kotahi—kaore e hiahiatia he papamuri hangarau motuhake.
6. Hanga roa mo te Tiaki Whakaiti
He mea hanga kia mau tonu, ka hangaia te anga miihini mai i te rino paiherea taumaha. Kei te whakahiatohia e nga motuka servo Japanese pono me te reera arataki raina me te punaha tuku whatanga. Ko nga matatahi rino tungsten e tuku ana i te mauroa. Ko tenei miihini pakari e whakarite ana i te tino pono, te iti o nga reeti kore, me te iti o nga utu tiaki mo te wa roa.
Ko ta maatau Kaitapahi Hiako Kai Aunoa he mea tino pai mo nga umanga he mea nui te tika, te whai hua, me te whakamahi rawa:
Ahumahi Huhu: Tapahia nga pito o runga, nga papa o roto, me nga arero e rite ana ki nga rahi whakamutunga o te hu, hei whakaoti i te take tapahi a-ringa noa o te ' takirua hangarite.'
Ahumahi Peeke me te Tueke: Tapahia nga panui tinana, arai, me nga waahi kohao taputapu. Kia kaha ki te hapai i nga ahua uaua me nga ahua korikori penei i te kopikopiko gussets me te whakawehe trapezoidal.
Ahumahi Taonga Hiako: Tukatuka pukoro, whitiki, me nga uhi hautaka i te wa e pupuri ana i te pono o te witi o te hiako, e whakanui ana i te ahua o te hua whakamutunga.
Ahumahi Roopu Motika: Tapahia he hiako pono mo nga tuuru motuka me nga uhi urungi, kia rite ki nga mata kopikopiko matatini mo te pai me te whakaoti.
| Tawhā | Uara |
|---|---|
| Tauira | SL1825AL |
| Wāhanga Mahi | 1800mm x 2500mm |
| Max Tere Tapa | ≤1800mm/s |
| Tepu mahi | Ripanga Kaituku Kai-Aunoa |
| Aratau Mana | CAM |
| Tikanga Whakatikatika | Momi korehau |
| Taumaha Kere | 1300kgs |
| Pūmanawa kei roto | Mana Miihini & Pūmanawa Kohanga Aunoa |
| Tautoko Whakahōputu Kōnae | AutoCAD, AI, CorelDraw, Inkscape, etc. |
| Tapahia te Whakaaetanga | ±0.1mm |
| Max Tapahi Matotoru | ≤40mm |
| Utauta Wātea | Naihi Oscillating, Utauta Puni, Pene Tohu |
| Rauemi e tika ana | Hiako Tuturu me te Hiako Hanga (Rolls) |
| Pūrere Haumaru | Kati ohorere, Pūnaha Tutukituki, Pūoko Infrared |
| Pūnaha taraiwa | Nga Motika Servo Hapanihi, Nga Rererangi Aratohu me te Rack a Taiwanese |
| Ngaohiko | 220V / 380V ±10%, 50/60HZ |
| Pūtāhui | 3 Tau |
| Te Mana Whakatau | 11KW |
Me whai i te mahi e whai ake nei ki te whai hua a meake nei. Whakapaa mai ki a matou i tenei ra ki te kii i to tuku motuhake:
✅ Tapahi Tauira Koreutu: Tukuna mai to hiako me o konae hoahoa. Ka whakaratohia e matou he ratonga tapahi tauira kore utu hei whakaatu i te tino tika o te miihini.
✅ Mōkī Taonga Koreutu: Whiwhi i tetahi kete koha utu tae atu ki nga matatahi e manawapa ana, nga kaitarai mata, nga whakahuri rohe, me nga riipene.
✅ He Rarangi Whakapai ake: Tonoa inaianei ka pai ki te 3-Tau Miihini Katoa me te tautoko hangarau mo te wa roa mo te rangimarie o te hinengaro.