| : | |
|---|---|
SL1825AL
SLCNC
Та үр ашиггүй гараар тэжээх, огтлох нарийвчлалгүй, материаллаг хог хаягдлаас болж хоцрогдсон хэвээр байна уу? Бүрэн нэгдсэн автомат тэжээлийн систем бүхий манай арьсан хутга зүсэх автомат машин нь эдгээр чухал өвдөлтийн цэгүүдийг шууд шийддэг. Танай цехийг 'гарын авлагын хараат' байдлаас 'нарийн автоматжуулалт ' -д шилжүүлэх цаг болжээ.
Уламжлалт арьс ширний боловсруулалтын хувьд зүсэх үе шат нь ихэвчлэн хамгийн том гацаа бөгөөд ихээхэн далд зардалд хүргэдэг.
1. Материалын өндөр хаягдал: Гараар үүрлэх нь операторын туршлагаас ихээхэн хамаардаг бөгөөд ихэнхдээ оновчтой зохион байгуулалтад хүрч чаддаггүй. Байршлын алдаатай хослуулан энэ нь материалын хэрэглээ багатай байдаг нь үйлдвэрлэгч бүрийн толгойны өвчин юм.
2. Өндөр ба өсөн нэмэгдэж буй хөдөлмөрийн зардал: Гар зүсэлт нь удаан бөгөөд гар аргаар маш их хүчин чармайлт шаарддаг. Мэргэшсэн ажилчдын цалин жилээс жилд өссөөр байгаа энэ үед хөдөлмөрийн зардал нь таны үйл ажиллагааны зардлыг нэмэгдүүлж, ашиг орлогоо нэмэгдүүлсээр байна.
3. Бага ба Тогтворгүй нарийвчлал: Туршлагатай ажилчид ч гэсэн байрлал тогтоохдоо 1-2 мм-ийн жижиг алдаа гаргадаг. Цүнх, гутал гэх мэт бүтээгдэхүүний хувьд нарийвчлал чухал байдаг тул эдгээр гулсалт нь эд ангиудын таарахгүй байх, хаягдал ихсэх, чанар нь мэдэгдэхүйц буурахад хүргэдэг.
4. Үр ашиггүй ажлын урсгал: Загваруудыг мөрдөж, загвар байрлуулах, хутга эсвэл хайчаар зүсэх гар ажиллагаа нь олон шат дамжлагатай бөгөөд маш удаан бөгөөд энэ нь таны үйлдвэрлэлийн шугамыг бүхэлд нь татахад хүргэдэг.
Энэ машины жинхэнэ хүч нь түүний автомат тэжээлийн конвейерийн хүснэгтэд оршдог. Энэ нь зөвхөн хооллох хэрэгсэл биш юм; энэ нь таны арьс шир боловсруулах ажлын урсгалын төгсгөл хүртэлх үр ашгийг нээх түлхүүр юм.
1. Хөдөлмөрлөх зардлыг бууруулахын тулд бүрэн автомат зүсэлт
Туузан дамжуургын ажлын ширээ нь бүх төрлийн цувисан арьсанд тохирдог тул гараар татах, тараах шаардлагагүй болно. Энэхүү систем нь CAD файлуудыг оновчтой зүсэх зам болгон хувиргаж, тэжээх болон огтлох үйлдлийг серво удирдлагатай нарийвчлалтайгаар гүйцэтгэдэг. Бүх үйл явц нь үйл ажиллагааны явцад гар оролцоогүй байхыг шаарддаг.
2. Тасралтгүй, зогсолтгүй зүсэлт нь хамгийн их дамжуулалт Систем нь 'өнхрөх үргэлжлэл' функцтэй. Ажлын ширээн дээрх хэсгийг огтолсны дараа туузан дамжуулагч материалыг автоматаар урагшлуулж, дараагийн хэсгийг зүсэх хэсэгт татан дараагийн ажлыг нэн даруй эхлүүлнэ. Энэхүү тасралтгүй ажлын урсгал нь хуудас хоорондын завсарлагагүй гэсэн үг бөгөөд нийт үр ашгийг эрс нэмэгдүүлнэ. |
|
3. Төгс өнгөлгөөний өндөр давтамжийн хэлбэлзэлтэй хутга
Манай өндөр давтамжийн ир нь арьсыг дулаан үүсгэхгүйгээр бие махбодийн хувьд огтолж, лазерт тохиолддог шатсан эсвэл хатуурсан ирмэгээс сэргийлдэг. Үр дүн нь гөлгөр, цоорхойгүй цэвэрхэн зүсэлт болж, хоёрдогч шүргэх шаардлагагүй болно. Энэ нь дээд зэрэглэлийн гутлын дээд хэсэг, цүнх, тавилгад тохиромжтой.
4. Материалыг хэмнэх ухаалаг үүр Оруулсан програм хангамж нь хүчирхэг автомат үүрлэх функцтэй. Энэ нь материалын хэмжээсийг шинжилж, зүссэн хэсгүүдийн байршлыг оновчтой болгож, материалын хэрэглээг дээд зэргээр нэмэгдүүлдэг. Энэ нь үйлдвэрлэлийн хамгийн том сорилт болох материалын бага гарцыг шууд шийддэг. |
|
5. Энгийн, хэрэглэгчдэд ээлтэй ажиллагаа
Автоматжуулсан CNC системийг эзэмшихэд маш хялбар байдаг. Энэ нь стандарт дизайны файлуудыг (DXF, AI, SVG гэх мэт) шууд импортлохыг дэмждэг. Шинэ ажилчин машиныг ганцхан цагийн дотор бие даан ажиллуулахад сургах боломжтой бөгөөд тусгай техникийн мэдлэг шаардагддаггүй.
6. Засвар үйлчилгээ багассан бат бөх барилга
Машины хүрээ нь хүнд даацын гагнасан гангаар хийгдсэн. Энэ нь Японы найдвартай серво мотор, өндөр нарийвчлалтай шугаман чиглүүлэгч төмөр зам, тавиур дамжуулах системээр тэжээгддэг. Гянт болд ган ир нь онцгой бат бөх чанарыг санал болгодог. Энэхүү бат бөх инженерчлэл нь маш сайн найдвартай байдал, эвдрэлийн түвшин бага, урт хугацааны засвар үйлчилгээний хамгийн бага зардлыг баталгаажуулдаг.
Манай арьс ширний автомат зүсэгч нь нарийвчлал, үр ашиг, материалын ашиглалт чухал байдаг салбаруудад төгс тохирно.
Гутлын үйлдвэрлэл: Гутлын сүүлчийн хэмжээстэй яг таарч тохирох дээд хэсэг, улавч, хэлийг хайчилж, 'тэгш бус хосууд' гар аргаар огтлох нийтлэг асуудлыг шийддэг.
Цүнх ба ачаа тээшний үйлдвэрлэл: Биеийн хавтан, доторлогоо, тоног төхөөрөмжийн нүхний байрлалыг төгс зүснэ. Муруй салаа, трапец хэлбэрийн хуваагч зэрэг нарийн төвөгтэй, жигд бус хэлбэрийг хялбархан зохицуул.
Арьс ширний үйлдвэрлэл: Арьс ширний байгалийн үр тарианы бүрэн бүтэн байдлыг хадгалахын зэрэгцээ түрийвч, бүс, сэтгүүлийн хавтас зэргийг боловсруулж, эцсийн бүтээгдэхүүний дээд зэргийн мэдрэмжийг нэмэгдүүлнэ.
Автомашины дотоод засал: Автомашины суудал болон жолооны хүрдний бүрээсний жинхэнэ арьсыг хайчилж, нарийн төвөгтэй муруй гадаргууг төгс тохируулж, дээд зэргийн тохируулга, өнгөлгөөг өгнө.
| Параметрийн | утга |
|---|---|
| Загвар | SL1825AL |
| Ажлын талбай | 1800 мм x 2500 мм |
| Хамгийн их зүсэх хурд | ≤1800мм/с |
| Ажлын ширээ | Автоматаар тэжээх дамжуургын ширээ |
| Хяналтын горим | CAM |
| Бэхэлгээний арга | Вакуум сорох |
| Нийт жин | 1300 кг |
| Оруулсан програм хангамж | Машины удирдлага ба автомат үүрлэх програм хангамж |
| Файлын форматын дэмжлэг | AutoCAD, AI, CorelDraw, Inkscape гэх мэт. |
| Зүсэх хүлцэл | ±0.1мм |
| Хамгийн их зүсэх зузаан | ≤40мм |
| Боломжтой хэрэгслүүд | Хэлбэлзэх хутга, цоолох хэрэгсэл, тэмдэглэгээний үзэг |
| Холбогдох материалууд | Жинхэнэ арьс ба синтетик арьс (өнхрөх) |
| Аюулгүй байдлын төхөөрөмжүүд | Яаралтай зогсолт, Мөргөлдөөний эсрэг систем, Хэт улаан туяаны мэдрэгч |
| Хөтөч систем | Японы Servo мотор, Тайванийн хөтөч төмөр зам, тавиур |
| Хүчдэл | 220V / 380V ±10%, 50/60Гц |
| Баталгаат хугацаа | 3 жил |
| Нэрлэсэн хүч | 11кВт |
Илүү ашигтай ирээдүйн төлөө дараагийн алхамаа хий. Онцгой саналыг авахын тулд өнөөдөр бидэнтэй холбогдоно уу:
✅ Үнэгүй дээж зүсэх: Арьс болон загварын файлаа бидэнд илгээнэ үү. Бид машины гайхалтай нарийвчлалыг харуулахын тулд дээж зүсэх үйлчилгээг үнэ төлбөргүй үзүүлэх болно.
✅ Үнэгүй дагалдах хэрэгслийн багц: Сэлбэг ир, ир баригч, хязгаарлагч, гулсагч зэрэг үнэгүй бэлгийн багцыг аваарай.
✅ Сайжруулсан баталгаат хугацаа: Яг одоо захиалж, машины 3 жилийн бүрэн баталгаат хугацаа болон насан туршийн техникийн дэмжлэгийг аваарай.