| Wāteatanga: | |
|---|---|
SLCNC
Ko te Kaitapahi Hiako Maamaa CNC: Whakanuia te Hua, Whakaitihia te ururua Kati te tuku i nga hapa a-ringa me nga mahi koretake ki te tapahi ki o hua. Ko te SLCNC Tino Miihini Tapahi Hiako kua hangaia hei whakaoti i nga wero nui i roto i te umanga hiako. Ma te whakakotahi i te maripi oscillating teitei me te punaha tirohanga miihini kaha, ka huri i to raina whakaputa ki te mahi tino pai, tika, me te whai hua. |
Mena kei te mahi koe i runga i te hiako pono ranei, kei te utu koe i enei take i ia ra.
1. Te Runga Rawa Rawa : He utu nui te hiako tuuturu, ka taea e te kohanga a-ringa me te tapahi te whakaputa i te nui o te para ki to raina raro. Ko te whainga i nga wa katoa ko te whakanui i nga hua huna.
2. Te Ti'aturi i runga i te Reipa Tohunga : Me hiahia he kaimahi tohunga mo te tapahi a-ringa. Na te waatea o nga kaimahi mohio, kei te uaua ake, ka nui ake te utu ki te rapu.
3. He iti te kaha o te whakaputa : He puhoi te mahi tapahi a-ringa, ka taea te hanga pounamu, ka ngaro nga wa mutunga me te kore e kaha ki te whakatau tika i nga mahi ki te whakatutuki i nga hiahia o nga kaihoko.
4. Kounga Tapahi Taukore : Ko te kounga o te waahanga tapahi e whakawhirinaki ana ki te ngenge me te mohio o te tangata, ka puta he rereketanga o te kounga hua me te mahi ano.
I hangaia tenei miihini hei whakatau tika hei whakatika i enei take. Ka whakakotahihia e ia he kamera ahumahi whakamarama-nui me nga rorohiko mohio ki te whakaaunoa me te arotau i te katoa o nga mahi tapahi.
1. Whakanuia nga Hua Rawa ma te Kohanga Maramarama: Ka matawai tonu te kaamera HD o ta maatau punaha ka kitea te ahua tika me nga koha (he kohao, he nawe, he koha) kei runga i te hiako hiako. Na, ka kohanga aunoa e te punaha kohanga mohio i to tauira tapahi huri noa i nga kohakore, i roto i te panga tino pai. Painga: Whakanuia to whakamahi rawa mai i te 5% ki te 15%, ka tino whakaiti i te ururua, me te penapena moni nui, puta noa i to utu rawa. |
|
2. Whakaaetanga Kounga Korekore me te Whakaaetanga Koha Aunoa: Ko te punaha matakite ka tohu aunoa me te karo i nga waahi he koha o te raupapa kohanga. Ma tenei e whakapumau he tapahi tino pai ia waahanga tapahi, ka tutuki ki o paerewa kounga. Painga: Kaore he tapahi i nga waahi kohakore, ka tino whakanui ake i to hua tuku tuatahi, me to rite tonu ki te ahu whakamua. |
|
3. Whakanuia te Hua me te tapahi tere
Ko te maripi oscillating te tapahi tere me te tika atu i nga ringaringa tangata i nga iarere tere. Ka taea e te miihini kotahi te whakakapi ngawari i te whakaputanga o nga kaimahi mohio, e rere ana i te ao me te po me te whakaputanga me te tukurua. Painga: Whakaotia atu nga ota i roto i te wa iti, whakapoto i o huringa tuku, me te hanga i tetahi painga whakataetae.
4. Whakatutuki Whakangawari Tapeke me te Whakangao Mae-iti
Wareware e pā ana ki te utu, rokiroki, me te wa moumou e pā ana ki te mate tinana. Whakatuwherahia o kōnae CAD (AI, DXF, me etahi atu) ka timata ki te tapahi - he mea ngawari! Ma tenei ka taea e koe te whai waahi kaore i rite i mua. Painga: Whakaritehia nga ota ritenga, nga roopu iti, me nga tauira kia rite ki nga oma nui. He pai ake, ka taea e koe te whakautu i nga wa-pono ki nga ahuatanga maakete kaore he utu mo te taputapu.
5. Whakaorangia he Whakamutunga Kairangi me te Tapahi Tino Tino
Ko te maripi oscillating he mata tinana ka tapahia kaore he wera. Ko te tikanga karekau he taha ka wera, karekau he tae, karekau he kakara. He ma, he maeneene, he tika nga tapahi i roto i te ±0.1mm. Painga: Ka taea e koe te hanga hua he ahua utu nui, na reira ka nui ake te utu i te maakete.
6. Whakaitihia nga Utu Reipa me te Whakaoti i nga wero mo te utu
Ko te whakaaunoa i te tukanga tapahi ka whakaiti i to whakawhirinaki ki nga kaimahi tino mohio (he utu nui). Ka taea e tetahi kaiwhakahaere te whakahaere i te miihini me te iti o te whakangungu, ka taea te whakamahi i to mahi mo nga mahi utu nui ake. Painga: Ka whakaitihia e koe nga utu mahi mo te wa roa, ka whakatika i te take kua roa e tu ana mo te rapu me te pupuri i nga kaitapahi mohio.
| Te Inenga | Tapahi A-ringa Tapahi | Hiako SLCNC Kaitapahi Hiako | Tou Hua |
|---|---|---|---|
| Hua Rawa | Ka whakawhirinaki ki te wheako; te kaha mo te para | He kohanga mohio i runga i te ahua me nga hapa | Tiaki 5%–15% mo nga utu rawa |
| Tapahi Tika | He rerekee, kei runga i nga pukenga kaimahi | Naipi tino tika, te manawanui <±0.1mm | Ko te kounga hua o te hua, he pai ake te ahua o te waitohu |
| Te Mahi Mahi | He puhoi, he iti te tere o te tangata | Ka whakakapi tetahi miihini i etahi kaimahi, 24/7 mahi | Kua piki ake te kaha, he poto ake te wa arahi |
| Te ngawari | He puhoi, he utu nui te whakarereke i nga mate | Kawemai tika i nga konae CAD, kaore he mate e hiahiatia ana | Kia tere te whakautu ki nga ota ritenga me nga waahanga iti |
| Utu Reipa | Te whakawhirinaki nui ki nga kaimahi mohio, utu nui | Te mahi ngawari, ka whakaiti i te whakawhirinaki ki nga mahi | Whakaitihia nga utu whakahaere me te whakaoti i nga take utu |
| ROI mo te wa roa | He iti te pai me te nui o nga hua tepe o te para | Tiaki rauemi + whakanui i te pai + whakarite te kounga | Kua tino pai ake te whakataetae me te whai hua |
| Tawhā | Uara |
|---|---|
| Tauira | SL2530CL |
| Wāhanga Mahi | 2500mm x 3000mm |
| Max Tere Tapa | ≤1800mm/s |
| Aratau Mana | CAM |
| Tikanga Whakatikatika | Momi korehau |
| Taumaha Kere | 2000kgs |
| Pūmanawa kei roto | Mana Miihini & Pūmanawa Kohanga Aunoa |
| Tautoko Whakahōputu Kōnae | AutoCAD (DXF), AI, CorelDraw, etc. |
| Tapahia te Whakaaetanga | ±0.1mm |
| Max Tapahi Matotoru | ≤40mm |
| Utauta Wātea | Naihi Oscillating, Utauta Puni, Pene Tohu |
| Rauemi e tika ana | Hiako Pono, Hiako Hangaia, PVC, Foam, etc. |
| Pūrere Haumaru | Kati ohorere, Pūnaha Tutukituki, Pūoko Infrared |
| Pūnaha taraiwa | Nga Motika Servo Hapanihi, Nga Rererangi Aratohu me te Rack a Taiwanese |
| Ngaohiko | 220V / 380V ±10%, 50/60HZ |
| Pūtāhui | 3 Tau |
| Te Mana Whakatau | 11KW |
Ko te Kaitapahi Hiako Tika SLCNC te otinga tino pai mo:
Hu : He tino tapahia nga pito o runga o te hu, nga papaa me nga papa hiako.
Nga Taonga me nga Taonga : He hiako kua tapatapahia rawatia mo nga uhi o te sofa, nga tuuru, me nga urunga.
Nga Taonga Motika : Tapahia nga hiako mo nga tuuru motuka, nga uhi urungi, me etahi atu waahanga o roto.
Nga Taonga Pai : Hangaia he pukoro hiako ataahua, he whitiki, he putea, me etahi atu taputapu.
Ahakoa i hangaia mo te hiako, he pai te kaitapahi SLCNC mo te maha atu o nga rauemi ngawari.
Kua reri koe ki te kawe i to hanga hiako ki te taumata e whai ake nei?
Kua tae ki te wa ki te penapena rawa me te whiwhi pakihi ake. Tena koa whakapiri mai ki o maatau tohunga i tenei ra ki te korero mo to kaupapa me te whiwhi korero.