| Боломжтой байдал: | |
|---|---|
SLCNC
Ухаалаг CNC арьс зүсэгч: Хамгийн их бүтээмж, хог хаягдлыг багасгах Гарын авлагын алдаа, үр ашиггүй үйл явц таны ашгийг бууруулахыг зогсоо. SLCNC Жинхэнэ арьс зүсэх машин нь арьс ширний салбарын хамгийн том сорилтуудыг шийдвэрлэхээр бүтээгдсэн. Өндөр давтамжийн хэлбэлздэг хутгыг хүчирхэг машины харааны системтэй хослуулснаар энэ нь таны үйлдвэрлэлийн шугамыг өндөр үр ашигтай, нарийвчлалтай, ашигтай ажиллагаа болгон хувиргадаг. |
Хэрэв та жинхэнэ арьсан дээр эсвэл арьсаар ажилладаг бол эдгээр асуудлууд нь танд өдөр тутмын зардал гарах байх.
1. Материалын өндөр хаягдал : Жинхэнэ арьс нь үнэтэй бөгөөд уламжлалт гараар үүрлэх, зүсэх нь таны орлогод ихээхэн хэмжээний хог хаягдал үүсгэдэг. Гол зорилго нь үргэлж арьс ширний ургацыг нэмэгдүүлэх явдал байх ёстой.
2. Мэргэшсэн ажиллах хүчний хамаарал : Гар аргаар зүсэх ажилд ахмад ур чадвартай ажиллах хүч шаардлагатай. Мэргэшсэн ажиллах хүч олдохын хэрээр тэдгээрийг олоход хэцүү, илүү үнэтэй болж байна.
3. Үйлдвэрлэлийн үр ашиг бага : Гар аргаар огтлох нь удаан үйл явц бөгөөд үйлдвэрлэлд саад учруулдаг бөгөөд энэ нь эцсийн хугацааг алдах, хэрэглэгчдийн хэрэгцээг хангахын тулд үйлдвэрлэлийг зохих хэмжээгээр масштаблах боломжгүй болоход хүргэдэг.
4. Тогтворгүй зүсэлтийн чанар : Зүссэн хэсгийн чанар нь тухайн хүний ядарч туйлдсан, ур чадвартай байхаас шалтгаалж, бүтээгдэхүүний чанар, боломжит дахин боловсруулалтад өөрчлөлт оруулдаг.
Энэхүү машин нь эдгээр асуудлыг шийдвэрлэх шууд шийдэл болгон бүтээгдсэн. Энэ нь нийт зүсэх үйл явцыг автоматжуулж, оновчтой болгохын тулд өндөр нарийвчлалтай үйлдвэрлэлийн камерыг ухаалаг програм хангамжтай хослуулсан.
1. Ухаалаг үүрээр дамжуулан материалын гарцыг нэмэгдүүлэх: Манай системийн HD камер нь арьсан дээрх яг контур болон ямар нэгэн өө сэв (нүх, сорви, сэвх)-ийг шууд сканнердаж, илрүүлдэг. Дараа нь ухаалаг үүрлэх програм хангамж нь таны зүсэлтийн хэв маягийг алдаануудын эргэн тойронд автоматаар байрлуулж, төгс эвлүүлдэг. Ашиг тус: Материалын ашиглалтыг 5% -иас 15% хүртэл нэмэгдүүлж, хог хаягдлыг эрс багасгаж, түүхий эдийн зардлаа ихээхэн хэмнэнэ. |
|
2. Гэмтлийг автоматаар таньдаг чанарын өөгүй баталгаа: Харааны систем нь үүрлэх дарааллын алдаатай хэсгийг автоматаар тэмдэглэж, зайлсхийдэг. Энэ нь зүссэн хэсэг бүрийг төгс зүсэж, таны чанарын стандартад нийцэх баталгаа юм. Ашиг тус: Гэмтэлтэй хэсгүүдийг огтлохгүй, таны эхний дамжуулалтын гарцыг эрс нэмэгдүүлж, цаашдаа тогтвортой байдлыг тань нэмэгдүүлнэ. |
|
3. Өндөр хурдны зүсэлтээр бүтээмжийг нэмэгдүүлнэ
Хэлбэлзэх хутга нь өндөр хурдны давтамж дээр хүний гараас илүү хурдан бөгөөд нарийвчлалтай зүсдэг. Нэг машин нь шаардлагатай гаралт, давталтаар өдөр шөнөгүй ажилладаг хэд хэдэн чадварлаг ажилчдын гаралтыг хялбархан сольж болно. Ашиг тус: Илүү их захиалгыг богино хугацаанд биелүүлж, хүргэх мөчлөгөө богиносгож, өрсөлдөхүйц давуу талыг бий болго.
4. Үхэл багатай үйлдвэрлэлээр бүрэн уян хатан байдалд хүрнэ
Бие махбодийн үхэлтэй холбоотой зардал, хадгалалт, дэмий цаг хугацааг март. CAD файлуудаа (AI, DXF гэх мэт) нээж, хайчилж эхлээрэй - энэ нь маш амархан! Энэ нь танд урьд өмнө байгаагүй олон талт байдлыг бий болгох боломжийг олгодог. Ашиг тус: Захиалгат захиалга, жижиг багц, прототипийг том гүйлтийн адил хялбархан хий. Илүү сайн, та багаж хэрэгслийн зардалгүйгээр зах зээлийн чиг хандлагад бодит цаг хугацаанд хариу өгөх боломжтой.
5. Өндөр нарийвчлалтай зүсэлтээр дээд зэргийн өнгөлгөө өгнө
Хэлбэлзэх хутга нь дулаангүйгээр зүсдэг физик ир юм. Энэ нь шатсан ирмэггүй, өнгө алдагдахгүй, үнэргүй болно гэсэн үг юм. Зүсэлт нь цэвэр, гөлгөр, ±0.1 мм-ийн нарийвчлалтай байна. Ашиг тус: Та дээд зэргийн чанартай бүтээгдэхүүн бүтээж, улмаар зах зээл дээр илүү өндөр үнээр авах боломжтой.
6. Хөдөлмөрийн зардлыг бууруулж, ажилд авах бэрхшээлийг шийдвэрлэх
Зүсэх процессыг автоматжуулах нь өндөр ур чадвартай ажиллах хүчнээс (өндөр зардлаар) найдах байдлыг бууруулдаг. Нэг оператор машиныг бага зэргийн сургалтаар ажиллуулж, таны хөдөлмөрийг илүү үнэ цэнэтэй үйл ажиллагаанд ашиглах боломжийг олгоно. Үр ашиг: Та урт хугацааны хөдөлмөрийн зардлыг бууруулж, чадварлаг зүсэгч хайж олох, хадгалах урт хугацааны асуудлыг шийдвэрлэх болно.
| харьцуулалт Метрийн | гар аргаар зүсэх | SLCNC арьс таних зүсэгч | таны ашиг тус |
|---|---|---|---|
| Материалын гарц | Туршлагад тулгуурлах; хог хаягдлын өндөр магадлалтай | Бодит хэлбэр, согог дээр үндэслэн ухаалгаар үүрлэдэг | Түүхий эдийн зардлаа 5%-15% хэмнэнэ |
| Таслах нарийвчлал | Тохиромжгүй, ажилчдын ур чадвараас хамаарна | Өндөр нарийвчлалтай хутга, хүлцэл < ±0.1мм | Бүтээгдэхүүний тогтвортой чанар, сайжруулсан брэндийн дүр төрх |
| Ажлын бүтээмж | Удаан, хүний хурдаар хязгаарлагддаг | Нэг машин хэд хэдэн ажилчдыг орлодог, 24/7 ажилладаг | Хүчин чадал нэмэгдэж, хүргэх хугацаа богиноссон |
| Уян хатан байдал | Маягтыг солих нь удаан бөгөөд зардал ихтэй байдаг | CAD файлуудыг шууд импортлох, үхэх шаардлагагүй | Захиалгат болон жижиг багцын захиалгад хурдан хариу өгөх |
| Хөдөлмөрийн зардал | Чадварлаг, үнэтэй ажилчдаас ихээхэн хамааралтай | Энгийн ажиллагаа, хөдөлмөрийн хараат байдлыг бууруулдаг | Үйл ажиллагааны зардлыг бууруулж, ажилд авах асуудлыг шийднэ |
| Урт хугацааны ROI | Үр ашиг бага, хог хаягдал ихтэй ашгийг хязгаарладаг | Материалыг хэмнэнэ + үр ашгийг дээшлүүлнэ + чанарыг баталгаажуулна | Өрсөлдөх чадвар, ашигт ажиллагааг эрс сайжруулсан |
| Параметрийн | утга |
|---|---|
| Загвар | SL2530CL |
| Ажлын талбай | 2500 мм x 3000 мм |
| Хамгийн их зүсэх хурд | ≤1800мм/с |
| Хяналтын горим | CAM |
| Бэхэлгээний арга | Вакуум сорох |
| Нийт жин | 2000 кг |
| Оруулсан програм хангамж | Машины удирдлага ба автомат үүрлэх програм хангамж |
| Файлын форматын дэмжлэг | AutoCAD (DXF), AI, CorelDraw гэх мэт. |
| Зүсэх хүлцэл | ±0.1мм |
| Хамгийн их зүсэх зузаан | ≤40мм |
| Боломжтой хэрэгслүүд | Хэлбэлзэх хутга, цоолох хэрэгсэл, тэмдэглэгээний үзэг |
| Холбогдох материалууд | Жинхэнэ арьс, синтетик арьс, PVC, хөөс гэх мэт. |
| Аюулгүй байдлын төхөөрөмжүүд | Яаралтай зогсолт, Мөргөлдөөний эсрэг систем, Хэт улаан туяаны мэдрэгч |
| Хөтөч систем | Японы Servo мотор, Тайванийн хөтөч төмөр зам, тавиур |
| Хүчдэл | 220V / 380V ±10%, 50/60Гц |
| Баталгаат хугацаа | 3 жил |
| Нэрлэсэн хүч | 11кВт |
SLCNC Жинхэнэ арьс зүсэгч нь дараахь зүйлийг төгс шийдэл юм.
Гутал : Гутлын дээд хэсэг, улавч, арьсан хавтанг төгс зүссэн.
Тавилга, бүрээс : Буйдангийн бүрээс, сандал, зөөлөвчийг цэвэрхэн зүссэн арьс.
Автомашины дотоод засал : Машины суудал, жолооны хүрдний бүрээс болон бусад дотоод эд ангиудад зориулсан төгс зүсэгдсэн арьс.
Тансаг зэрэглэлийн бараа : Үзэсгэлэнт арьсан цүнх, бүс, түрийвч болон бусад хэрэгслүүд хийх.
Арьс ширэнд зориулагдсан боловч SLCNC зүсэгч нь бусад олон төрлийн уян хатан материалд тохиромжтой.
Та арьс ширний үйлдвэрлэлээ дараагийн шатанд гаргахад бэлэн үү?
Материалыг хэмнэж, илүү их бизнес эрхлэх цаг болжээ. Өнөөдөр манай мэргэжилтнүүдтэй холбогдож төслөө хэлэлцэж, үнийн санал авна уу.