| Διαθεσιμότητα: | |
|---|---|
SLCNC
Ο έξυπνος κόφτης δέρματος CNC: Μεγιστοποιήστε την απόδοση, ελαχιστοποιήστε τα απόβλητα Σταματήστε να αφήνετε τα χειροκίνητα σφάλματα και τις αναποτελεσματικές διαδικασίες να μειώνουν τα κέρδη σας. Η μηχανή κοπής γνήσιου δέρματος SLCNC έχει σχεδιαστεί για να λύνει τις μεγαλύτερες προκλήσεις στη βιομηχανία δέρματος. Συνδυάζοντας ένα ταλαντευόμενο μαχαίρι υψηλής συχνότητας με ένα ισχυρό σύστημα μηχανικής όρασης, μετατρέπει τη γραμμή παραγωγής σας σε μια εξαιρετικά αποδοτική, ακριβή και κερδοφόρα λειτουργία. |
Εάν εργάζεστε με ή με γνήσιο δέρμα, αυτά τα ζητήματα πιθανότατα σας κοστίζουν καθημερινά.
1. Υψηλά απόβλητα υλικών : Το πραγματικό δέρμα είναι ακριβό και η παραδοσιακή χειροκίνητη ένθεση και κοπή μπορεί να προκαλέσει σημαντική ποσότητα απορριμμάτων στο τελικό αποτέλεσμα. Ο στόχος πρέπει πάντα να είναι η μεγιστοποίηση της απόδοσης του δέρματος.
2. Εξάρτηση από ειδικευμένο εργατικό δυναμικό : Απαιτείται ένα βετεράνο εξειδικευμένο εργατικό δυναμικό για τη χειρωνακτική κοπή. Με τη διαθεσιμότητα ειδικευμένου εργατικού δυναμικού, η εύρεση τους γίνεται δυσκολότερο και πιο ακριβό.
3. Χαμηλή απόδοση παραγωγής : Η χειροκίνητη κοπή είναι μια αργή διαδικασία και μπορεί να εμποδίσει την παραγωγή, οδηγώντας σε χαμένες προθεσμίες και αδυναμία να κλιμακωθεί κατάλληλα η παραγωγή για να καλύψει τις ανάγκες των πελατών.
4. Ασυνεπής ποιότητα κοπής : Η ποιότητα του κομμένου τεμαχίου εξαρτάται από το άτομο που είναι κουρασμένο και εξειδικευμένο, οδηγώντας σε διακυμάνσεις στην ποιότητα του προϊόντος και πιθανή επανεπεξεργασία.
Αυτό το μηχάνημα έχει σχεδιαστεί ως άμεση λύση για την αντιμετώπιση αυτών των προβλημάτων. Συνδυάζει μια βιομηχανική κάμερα υψηλής ευκρίνειας μαζί με έξυπνο λογισμικό για την αυτοματοποίηση και τη βελτιστοποίηση της συνολικής διαδικασίας κοπής.
1. Μεγιστοποιήστε τις αποδόσεις υλικών μέσω της Έξυπνης Ένθεσης: Η κάμερα HD του συστήματός μας σαρώνει αμέσως και βρίσκει το ακριβές περίγραμμα και τυχόν ελαττώματα (τρύπες, ουλές, ελαττώματα) στο δέρμα. Στη συνέχεια, το έξυπνο λογισμικό ένθεσης τοποθετεί αυτόματα το μοτίβο κοπής σας γύρω από τα ελαττώματα, σε τέλεια εφαρμογή παζλ. Οφέλη: Αυξήστε τη χρήση υλικών από 5% σε 15%, μειώνοντας σημαντικά τη σπατάλη και εξοικονομώντας ένα σημαντικό ποσό, σε όλο το κόστος των πρώτων υλών σας. |
|
2. Άψογη διασφάλιση ποιότητας με αυτόματη αναγνώριση ελαττωμάτων: Το σύστημα όρασης επισημαίνει αυτόματα και αποφεύγει περιοχές με ελαττώματα στην ακολουθία φωλιάς. Αυτό εγγυάται ότι κάθε κομμένο κομμάτι είναι τέλεια κοπή και πληροί τα ποιοτικά πρότυπα σας. Πλεονέκτημα: Χωρίς περικοπή σε ελαττωματικές περιοχές, αυξάνοντας δραματικά την απόδοση του πρώτου σας περασμάτων και τη συνέπειά σας στο μέλλον. |
|
3. Ενισχύστε την παραγωγικότητα με κοπή υψηλής ταχύτητας
Το ταλαντευόμενο μαχαίρι κόβει πιο γρήγορα και με ακρίβεια από οποιοδήποτε ανθρώπινο χέρι σε συχνότητες υψηλής ταχύτητας. Ένα μόνο μηχάνημα μπορεί εύκολα να αντικαταστήσει την παραγωγή πολλών ειδικευμένων εργαζομένων, που λειτουργεί μέρα και νύχτα με την απαραίτητη απόδοση και επανάληψη. Οφέλη: Εκτελέστε περισσότερες παραγγελίες σε λιγότερο χρόνο, συντομεύστε τους κύκλους παράδοσης και δημιουργήστε ένα τρομερό ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.
4. Επίτευξη συνολικής ευελιξίας με Die-Less Production
Ξεχάστε το κόστος, την αποθήκευση και τον χαμένο χρόνο που σχετίζονται με τις φυσικές μήτρες. Ανοίξτε τα αρχεία σας CAD (AI, DXF, κ.λπ.) και ξεκινήστε να κόβετε - είναι τόσο εύκολο! Αυτό σας επιτρέπει να έχετε μια άνευ προηγουμένου ευελιξία. Οφέλη: Πραγματοποιήστε προσαρμοσμένες παραγγελίες, μικρές παρτίδες και πρωτότυπα εξίσου εύκολα με τις μεγάλες σειρές. Ακόμα καλύτερα, μπορείτε να ανταποκριθείτε σε πραγματικό χρόνο στις τάσεις της αγοράς χωρίς το κόστος των εργαλείων.
5. Παραδώστε ένα ανώτερο φινίρισμα με κοπή υψηλής ακρίβειας
Το ταλαντευόμενο μαχαίρι είναι μια φυσική λεπίδα που κόβει χωρίς θερμότητα. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχουν καμένα άκρα, χωρίς αποχρωματισμό και οσμές. Οι κοπές είναι καθαρές, λείες και ακριβείς εντός ±0,1 mm. Οφέλη: Μπορείτε να δημιουργήσετε προϊόντα που φαίνονται premium και, κατά συνέπεια, έχουν υψηλότερη τιμή στην αγορά.
6. Μειώστε το κόστος εργασίας και λύστε τις προκλήσεις πρόσληψης
Η αυτοματοποίηση της διαδικασίας κοπής μειώνει την εξάρτησή σας από εργατικό δυναμικό υψηλής εξειδίκευσης (με υψηλό κόστος). Ένας χειριστής μπορεί να λειτουργήσει το μηχάνημα με λίγη εκπαίδευση, επιτρέποντας την εργασία σας να χρησιμοποιηθεί για δραστηριότητες υψηλότερης αξίας. Οφέλη: Θα μειώσετε το μακροπρόθεσμο εργατικό κόστος και θα αντιμετωπίσετε το μακροχρόνιο ζήτημα της εύρεσης και διατήρησης ειδικευμένων κοπτικών.
| κοπής Μετρική | Χειροκίνητη κοπή | SLCNC Δερμάτινη Αναγνώριση Κόπτης | Το όφελος σας |
|---|---|---|---|
| Απόδοση υλικού | Βασίζεται στην εμπειρία. υψηλές δυνατότητες για απόβλητα | Φωλιάζει έξυπνα με βάση το πραγματικό σχήμα και τα ελαττώματα | Εξοικονομήστε 5%-15% στο κόστος των πρώτων υλών |
| Ακρίβεια κοπής | Ασυνεπής, εξαρτάται από τις δεξιότητες του εργαζομένου | Μαχαίρι υψηλής ακρίβειας, ανοχή < ±0,1 mm | Σταθερή ποιότητα προϊόντος, βελτιωμένη εικόνα της μάρκας |
| Αποδοτικότητα Εργασίας | Αργή, περιορισμένη από την ανθρώπινη ταχύτητα | Ένα μηχάνημα αντικαθιστά πολλούς εργάτες, 24/7 λειτουργία | Αυξημένη χωρητικότητα, μικρότεροι χρόνοι παράδοσης |
| Ευκαμψία | Η αλλαγή μήτρας είναι αργή και δαπανηρή | Εισαγάγετε αρχεία CAD απευθείας, δεν χρειάζονται μήτρες | Αποκριθείτε γρήγορα σε παραγγελίες προσαρμοσμένων και μικρών παρτίδων |
| Κόστος Εργασίας | Μεγάλη εξάρτηση από ειδικευμένους, ακριβούς εργάτες | Απλή λειτουργία, μειώνει την εξάρτηση από την εργασία | Χαμηλότερο λειτουργικό κόστος και επίλυση προβλημάτων προσλήψεων |
| Μακροπρόθεσμη απόδοση επένδυσης (ROI). | Χαμηλή απόδοση και υψηλό όριο αποβλήτων | Εξοικονομεί υλικό + ενισχύει την απόδοση + εξασφαλίζει ποιότητα | Μαζική βελτίωση της ανταγωνιστικότητας και της κερδοφορίας |
| παραμέτρου | Τιμή |
|---|---|
| Μοντέλο | SL2530CL |
| Χώρος Εργασίας | 2500mm x 3000mm |
| Μέγιστη ταχύτητα κοπής | ≤1800mm/s |
| Λειτουργία ελέγχου | ΕΚΚΕΝΤΡΟ |
| Μέθοδος Στερέωσης | Αναρρόφηση κενού |
| Μικτό βάρος | 2000 κιλά |
| Περιλαμβάνεται λογισμικό | Λογισμικό ελέγχου μηχανήματος & αυτόματης ένθεσης |
| Υποστήριξη μορφής αρχείου | AutoCAD (DXF), AI, CorelDraw κ.λπ. |
| Ανοχή κοπής | ±0,1 χλστ |
| Μέγιστο πάχος κοπής | ≤40mm |
| Διαθέσιμα Εργαλεία | Ταλαντούμενο μαχαίρι, εργαλεία διάτρησης, στυλό σήμανσης |
| Εφαρμοσμένα Υλικά | Γνήσιο δέρμα, συνθετικό δέρμα, PVC, αφρός κ.λπ. |
| Συσκευές Ασφαλείας | Στοπ έκτακτης ανάγκης, Σύστημα κατά της σύγκρουσης, Αισθητήρες υπερύθρων |
| Σύστημα κίνησης | Ιαπωνικοί σερβοκινητήρες, Ταϊβανέζικες ράγες οδηγών & ράφι |
| Δυναμικό | 220V / 380V ±10%, 50/60HZ |
| Εγγύηση | 3 Χρόνια |
| Ονομαστική ισχύς | 11 KW |
Ο κόφτης γνήσιου δέρματος SLCNC είναι η τέλεια λύση για:
Παπούτσια : Τέλεια κομμένα επάνω μέρος, πάτοι και δερμάτινα πάνελ παπουτσιών.
Έπιπλα & Ταπετσαρίες : Καθαρά κομμένο δέρμα για καλύμματα καναπέδων, καρέκλες και μαξιλάρια.
Εσωτερικοί χώροι αυτοκινήτου : Τέλεια κομμένο δέρμα για καθίσματα αυτοκινήτου, καλύμματα τιμονιού και άλλα εξαρτήματα εσωτερικού.
Είδη πολυτελείας : Φτιάξτε όμορφες δερμάτινες τσάντες, ζώνες, πορτοφόλια και άλλα αξεσουάρ.
Αν και έχει σχεδιαστεί για δέρμα, ο κόφτης SLCNC είναι κατάλληλος για μια ποικιλία άλλων εύκαμπτων υλικών.
Είστε έτοιμοι να ανεβάσετε την κατασκευή του δέρματος σας στο επόμενο επίπεδο;
Ήρθε η ώρα να εξοικονομήσετε υλικό και να αποκτήσετε περισσότερες επιχειρήσεις. Επικοινωνήστε με τους ειδικούς μας σήμερα για να συζητήσετε το έργο σας και να λάβετε μια προσφορά.